Tarihçe

İstanbul Beylikdüzü'nde 2000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında faliyetlerini sürdüren BENEKS, bir mühendislik firmasıdır. Kurucu heyetinin tamamı mühendislerden oluşan firmamızın vizyonu da buna göre belirlenmiştir.

1988 yılında faliyetini başlatan ve günümüze kadar olan süreçte, kesintisiz olarak Tekstil sektörüne hizmet etmiş olan firmamız, kumaş boyahanelerinde kullanılan apre ve kumaş hazırlama makineleri konusunda uzmanlaşmış ve elde ettiği pazar payı ile sektörde söz sahibi olmuştur. 1998 yılında ürün gamına, Kumaş Boyama Makine grubunu da dahil eden firmamız, “Rekabet Fiyatta Değil Kalitededir” ilkesini esas aldığından boyama makinelerinde pazardan daha çok pay almak yerine, kalite ve kaliteli sonuçlara ilgi duyan müşteri profilini hedef seçmiştir.

Üretiminin %75 ini ihraç eden firmamız, ihracat yaptığı pazarlarda ülkemize yakışır işler yapmakta ve yaptığı işlerin arkasında durmaktadır ve duracaktır.

Vizyon ve MisyonumuzVİZYONUMUZ

Kullandığımız ekipman ve materyallerin uygulama ve kullanımlarında personelimize nihai ürün noktasında müşteri ve personeline, uyumlu güvenle ve sağlıklı şartları sağlamak üzere gelişen teknolojiden maksimum ölçüde istifade etmektedir.


MİSYONUMUZ

Taahhüt ve terminlerimize sadık kalarak, Ar-Ge destekli; norm ve standartlar ölçeğinde kaliteli üretim yapmak ve müşterilerinin talep ettiği servis veya teknik desteği en hızlı ve en üst düzeyde vermektir.

Kalite Politikamız

BENEKS MAKİNE olarak faal halde olduğumuz; TEKSTİL TERBİYE MAKİNELARİ, TASARIM, ÜRETİM,SATIŞ PAZARLAMA VE TEKNİK SERVİS HİZMETLERİ kapsamı dahilinde;
  • İlgili taraf (İç/Dış Bağlam) ihtiyaç ve beklentilerini ve Müşteri memnuniyetini esas alarak değişen talepleri zamanında tespit etmek, taleplere hızlı yanıt vermek, zamanında projeleri gerçekleştirip teslim etmek, kaliteli ürün/hizmet ve rekabet edilebilir fiyat sunmak, bilgi ve teknik destek olarak en iyi hizmeti sunmak.
  • Müşteri tatminini sürekli kılabilmek adına yüksek teknolojiyi takip etmek ve etkin kullanmak,
  • Kaliteden tüm personelin sorumlu olması anlayışını benimsemek ve bu nedenle tüm personele kalite bilincini yerleştirmek, bilgi ve becerilerini geliştirecek eğitimleri sağlamak, uyuma ve yaratıcılığa teşvik etmek,
  • Çevreye saygısıyla, kullanıcısına güven vermesiyle makine imalat sektöründe örnek ve lider firma pozisyonuna gelmek,
  • Personelin mutluluğunu ve motivasyonunu sağlamak,
  • Sistemde tanımlanan süreçlerin performans göstergelerine dayalı ölçülebilir, Kalite Hedeflerinin değerlendirilmesi yoluyla sistemin sürekli iyileştirilmesi anlayışını benimsemek,
  • Ulusal ve uluslararası standartlara uymak,

kalite politikamızdır.
Bu doğrultuda BENEKS MAKİNE olarak Kalite Hedeflerimizi belirleyeceğimizi, hedeflerimizi sürekli gözden geçireceğimizi ve bu politikamızı tüm çalışanlarımız arasında yaygınlaştıracağımızı taahhüt ederiz.