Baskı Boya Mutfağı ve Ekipmanları

Teknik Özelikler

Bir baskı tesisinde sistem için gerekli olan boyanın hazırlanması, düzenli ve hızlı bir sirkülasyon sağlanabilmesi için kullanışlı bir boya mutfağına ihtiyaç vardır. Aynı şekilde boyadan sonra sistemde kirlenen ünitelerin temizlenmesi için yıkama makinaları sistemin çalışma akışını hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

BOYA MUTFAĞINDA YER ALAN ÜNİTELER

a) Pat Hazırlama Mikseri: Tanklar paslanmaz , mikser motoru çift devirli ve mikserin yukarı-aşağı hareketi pnömatik olarak yapılmaktadır.

b) Pat Basma Pompası: Yuksek viskoziteli malzemeyi transfer edebilen özelliğe sahip bir pompa kullanılmaktadır.

c) Depolama Tankları: Değişik ölçülerde paslanmaz malzemeden yapılan atmosferik ve kapaklı tanklardır.

d) Boya Mikserleri: Çift devirli karıştırma motorları, aşağı - yukarı hareketi pnömatik olarak kontrol edilen uygun kapasitelerde üretilmektedir.

e) Asansör - Filtre: Boyanın rahat bir şekilde kaldırılmasına yardımcı olan bir asansör ve boyanın içindeki partikülleri vakum yöntemiyle filtre eden bir sistemden oluşmaktadır.
YIKAMA MAKİNELERİ

a) Bidon Yıkama: Paslanmaz malzemeden yapılmış ve özel fırçaları sayesinde kirlenen bidonları iç ve dıştan tümüyle yıkayabilen bir makinadır.

b) Rakle Yıkama: Boyalı renkleri dışarıdan su ve özel fırçalar ile ; içeriden ise tazyikli su ve hava karışımıyla yıkayabilen makinadır. Sistem komple paslanmazdır.

c) Şablon Yıkama: Tümüyle paslanmaz malzemeden oluşan ve şablonları dışarıdan su ve özel fırçalar ile içeriden ise tazyikli su ve hava karışımıyla yıkayabilen makinadır.Ürün Fotoğrafları

Teknik Çizimler

Videolar